theme wordpress
اخبار

جلوگیری از هک اکانت های فضای مجازی

امروزه به طور میانگین ۷۳% مردم بالغ دارای اکانت های مجازی هستند و سالانه تقریبا ۱۳ ملیون هک اکانت مجازی انجام می گیرد.
با توجه به امنیت بالای اپ ها و وبسایت های مجازی اجتماعی دلیل هک این کاربر ها چیست؟
امروز به متداولترین روش های هک اشاره خواهیم کرد.

روش اول مدیریت اجتماعی هک:

یکی از متدوالترین روش های هک اکانت های اجتماعی مدیریت اجتماعی هک است.در این روش شخص هکر با استفاده از فریب های تبلیغاتی و استفاده از اکانت های تقلبی پسورد کاربران را به سرقت می برد.
مثال:شخصی به نام جانسون . ال در سال ۲۰۱۶ توانسته بود با استفاده از پوشش مجازی و جا زدن خود به جای مشاور یک وبسایت فالوور گیر فیسبوک ۴۸ اکانت مشهور را هک کند.
برای جلوگیری از هک شدن به این روش نام کاربری و رمز عبور خود را به هیچ شخصی ندهید و به یاد داشته باشید صاحب اپ ها و وبسایت های اجتماعی برای اعمال تغییرات و غیره هرگز به پسورد شما احتیاجی نخواهند داشت + درصورت داشتن این نوع درخواست ها سریعا شخص درخواست کننده را مسدود کنید + در صورت امکان به مسولان مربوطه گزارش دهید.

روش دوم کشف رمز عبور با استفاده از کرکر های مختلف:

در این روش هکر با استفاده از یک لیست بلند رمز عبورو داشتن نام کاربری شما و داشتن سرعت مناسب اینترنت + ای پی های مجازی یا پروکسی های فعال با به کارگیری از نرم افزار های کرکر که یک نوع نرم افزار تخریبی محسوب می شوند سعی به کشف پسورد شما می کنند.این نرمافزار ها با استفاده از کد نویسی و پروکسی های کاذب به صورت فعال در دقیقه تقریبا ۴۰۰ پسورد را تست می کنند.البته این برای اپ هایی کار خواهد کرد که از کد کپچا و گزینه محدود کننده لوگین برخوردار نباشند(مانند اینستاگرام).
برای جلوگیری از هک شدن به این روش پایان مقاله را مطالعه بفرمایید.

روش سوم کشف رمز عبور شما با نرمافزار های جاسوسی:

نرم افزار های جاسوسی که به بد افزار یا ویروس معروف هستند از طریق لینک های دانلود بر روی سیستم مورد استفاده شما بارگیری می شوند و با استفاده از دیتای اتصالی شما اطلاعات تایپی،عکس ها،موسیقی ها و … را به مرکز داده خود به اشتراک می گذارد.حال این مرکز داده می تواند یک کمپانی بزرگ باشد یا می تواند یک هکر غیر حرفه ای باشد.
برای جلوگیری از هک شدن به این روش باید به یاد داشته باشید هرگز فایل های نا آشنا را دانلود نکنید + به پسوند های فایل های مورد نظر خود برای دانلود توجه کنید + هرگز برروی لینک های تبلیغاتی کلید نکنید + از سرور های نا ایمن هرگز فایلی را دانلود نکنید + همیشه از فعال بودن سرویس های امنیتی سیستم کاربری خود اطمینان حاصل کنید + درصورت مشاهده فایل مشکوک و نا آشنا سریعا آن را با استفاده از آنتی ویروس یا سیستم امنیتی خود قرنطینه کنید.
متن پایانی:
لازمه هک نشدن توسط روش های بالا داشتن رمز عبور قوی است.هرچقدر رمز عبور شما قویتر باشد امکان هک شدن شما کمتر می شود.
چیدمان رمز های قوی:
باید توجه کنید که در چیدمان رمز های خود از نام و مشخصات خود و خانواده استفاده نکنید.هرگز از تاریخ تولد یا کاراکتر های نام کاربری استفاده نکنید.حداقل تعداد کاراکتر در رمز عبور به طور متوسط باید حداقل ۸ و حداکثر ۱۶ رقم باشد.استفاده از کاراکترهای ترکیبی در چیدمان رمز عبور میتواند ۸۰% امکان هک شما را کاهش دهد.
مثال رمز عبور قوی و ضعیف:
ضعیف:
pass: behzad123
pass: asasasas
pass: mohamadjalali
قوی:
pass: hY&6pLKo8&6^OK
pass: *hPaS&678&@Bn
pass: Jn767*jH}-*&78BdL;b
اگر در به خاطر سپردن اینگونه رمز ها مشکل دارید بهتر است رمز خود را در سندی داخل سیستم خود نوشته و آنجا به صورت مخفی ذخیره کنید.به یاد داشته باشید رمز ها را درهم بنویسید و هیچگاه نام کاربری آن را در فایل ذخیره نکنید.البته ناگفته نماند که شما حداکثر بعد ۳۰ بار تایپ این رمز ها آن را به خاطر خواهید سپرد.
مثال:به تصویر پایین نگاه کنید.این یک فایل ذخیره پسورد در یک فایل مخفی داخل یکی از درایوهای شلوغ و پربرنامه من قرار داردکه مثالا مسیر آن به این صورت است:
D:/program fails/java/data/factions/HPsystem/trafics/data
اگر شما باشید می توانید به این راحتی فایل نگهدارنده پسوردهای من را کشف کنید؟
گردآوری:اکتیو رایان
منبع:اکتیو رایان
برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن