theme wordpress
تکنولوژی

فیس بوک مخفیانه دوربین آیفون را فعال می کند

جنجال دوباره فیس بوک صدای کاربران را درآورد

رفتار عجیب و غریب باعث نگرانی کاربران ایفن شده و برخی معتقد هستند علاوه بر مشاهده تصاویر بصورت ناگهانی امکان دارد در رایانه های اپل که امکانت دوربین ندارند نرم افزاری جهت شنود یا ضبط صدا با یک نرم افزار مخرب انجام گیرد

اما شرکت فیس بوک میگویید

 این رفتار عجیب ناشی از اشکالی است که به طور تصادفی به کد اضافه شده است و هیچ علامتی مبنی بر ارسال عکس یا فیلم به سرورهای آن وجود ندارد. این شرکت ادعا می کند که قبلاً بروزرسانی ای به اپل ارسال شده است که باید آن را حذف کند.

در این میان با رفع ساده در تنظیمات آیفون می توان از نقص امنیتی احتمالی جلوگیری کرد که اصلاً فیس بوک را از دیدن دوربین باز می دارد.

این اشکال برای اولین بار بعد از اینکه کاربران یادآوری کردند که این برنامه ، کلیه فیدها را به سمت راست منتقل می کند ، به عنوان بخشی از آنچه که به نظر می رسد اشکال باشد ، آشکار شد. در زیر آن برنامه اصلی صفحه نمایش متفاوتی دیده می شود – که ویدیویی از دوربین داخلی گوشی نشان می داد.

فیس بوک اعلام کرد که این رفتار را به عنوان بخشی از تلاش برای رفع اشکال متفاوت معرفی کرده است.

سخنگوی فیس بوک گفت: “ما اخیراً فهمیدیم که نسخه 244 برنامه Facebook iOS به طور نادرست در حالت افقی راه اندازی می شود.” “در رفع این شماره هفته گذشته در v246 (که در تاریخ 8 نوامبر راه اندازی شد) ما سهواً یک اشکالی را معرفی کردیم که باعث شد تا وقتی کاربران به عکس ضربه بزنند ، برنامه به طور جزئی به صفحه دوربین مجاور News Feed حرکت کند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن